STORE

İngilizce Dil Kursu Neden Gerekli?
İngilizce Dil Kursu Neden Gerekli? - Shared on Mehmet Enes Beser 22 March 2022, Tuesday.

Her yabancı dilde olduğu gibi İngilizce öğrenmek için de büyük bir çaba ve kararlılık gerekecektir. Bunu sağlayabilmek için İngilizce öğrenmek neden gereklidir sorusunun cevaplarını sürekli aklınızda tutmak fayda sağlayacaktır. Neden İngilizce öğrenmeliyim?

1. Dünyada En Çok Konuşulan Dil: İngilizce

British Council'e göre, İngilizce dünyada 1.31 milyar insan tarafından konuşuluyor ve İngilizce kullanımı artmaya devam edecek. Birçok insan için İngilizce hala fırsat ve daha iyi bir yaşam kalitesi ile eş anlamlı. İngilizce bilen biri için dünyanın hemen hemen hiçbir bölgesinde iletişim problemi söz konusu olmayacaktır. Siz de İngilizce öğrenerek bu kolaylığa sahip olabilirsiniz.

2. İş Dünyasının Ortak Dili: İngilizce

Economist Intelligence Unit tarafından yapılan bir ankette, yöneticilerin yaklaşık %70'i, iş geliştirme planları için işgücünün İngilizce'ye hakim olması gerektiğini belirtti. İngilizce iş dünyasının küresel dili olmaya devam ediyor ve bu nedenle hayati bir araç. İş dünyasında, hangi pozisyonda olursa olsun İngilizce kullanımı hayati derecede önemli.Yurtdışına taşınmak ve orada çalışmak isteyenler için İngilizce öğrenmek artık bir zorunluluk.

3. Eğitim Ortak Dili: İngilizce

İngilizce iletişim için dünya çapında talep her zaman yaygındır. Bazı ülkelerde memur olabilmek için akıcı İngilizce bilmek şarttır. İngilizce, dünyanın her yerindeki okullarda eğitim müfredatının zorunlu bir parçasıdır. Hatta dünyanın en iyi üniversitelerinin hemen hemen tamamında eğitim dili tümüyle İngilizcedir. İngilizce, küresel olarak akademik bilginin dili haline geldi. Yalnızca Birleşik Krallık'ta, Birleşik Krallık Uluslararası Öğrenci İşleri Konseyi, 750.000'i Amerika Birleşik Devletleri'nde olmak üzere 430.000 yabancı öğrenci olduğunu tahmin ediyor.

4. İnternetin Dili: İngilizce

Sosyal ağlarda diğer tüm dillerden daha çok İngilizce kullanılır. İnternet sayfalarının %50'den fazlası İngilizce'dir. İnternet World İstatistiklerine göre, tüm kullanıcıların dörtte birinden fazlası, 536 milyondan fazla insan interneti İngilizce kullanıyor. Film ve müzik gibi eğlencenin büyük bir kısmı İngilizce olarak üretiliyorr, bu da dışarıda öğrenilecek çok sayıda ücretsiz eğlenceli içerik olduğu anlamına geliyor. İngilizce bilen bir kişi için internet çok daha geniş imkanlar sunar.

İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz önünüzde oldukça uzun ve zorlu bir yol bulunuyor. Ancak bu gözünüzü korkutmasın! Gerçekten istedikten sonra her şey kolay.

Daha iyi İngilizce öğrenmek hayatınızda birçok yeni fırsata yol açabilir. Yukarıdaki nedenlerin gösterdiği gibi, zihninizi genişletmenin yanı sıra hayatınızı da değiştirebilir.

Daha iyi İngilizce öğrenmeyi mi düşünüyorsunuz? Sizi bu konuda düşünmeye iten ne oldu? İşle mi ilgili yoksa kişisel bir hedef mi? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.


Show More