MyECO, My English Classes Online, online yabancı dil eğitimine tamamen farklı bir vizyon getirmektedir.

İptal ve Geri Ödeme Sözleşmesi


Yasal Uyarı

Türkçe olarak hazırlanmış iş bu iptal ve iade sözleşmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde satın alınan eğitim hizmetleri ve paketleri içindir. Eğer Türkiye dışında yaşıyorsanız İngilizce olarak hazırlanan sözleşme koşullarına tabi olursunuz. Anadiliniz Türkçe olsa da Türkiye sınırları dışında hizmet satın alıyorsanız İngilizce Sözleşme koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.

MyECO web sayfasına üye olduğunuz anda herhangi bir ürün almayacak olsanız da burada belirtilen iptal ve geri ödeme politikalarını kabul etmiş sayılırsınız. Lütfen buna dikkat ediniz!

MyECO – İptal Bedeli ve İade Politikası

MyECO, ücretsiz İngilizce eğitim materyallerinin yanı sıra, ücretli canlı dersler, alıştırmalar ve video içerik dahil İngilizce materyaller sağlayan bir sosyal medya ve eğitim platformudur.

Bizden bir eğitim materyali ya da ders satın aldığınızda, iptal bedeli ve iade politikası aşağıdaki gibidir.

Aşağıda belirtilen maddelerin haricinde iptal ya da iade durumu bulunmamaktadır. Bizlerden bir ürün aldığınızda iptal & geri iade politikasını okumuş ve kabul etmiş sayılacaksınız.

İptal

A- Online (Canlı) Dersler İçin (Bire-Bir ya da Grup Dersleri)

1-) Bir grup dersi satın aldığınızda, sizinle görüşerek planlanan tarihte derslerinizin başlayacağını garanti ederiz. Genellikle, her iki haftada bir Pazartesi günleri bir grup dersi başlatmaktayız.

Bire-Bir Online ders satın aldığınızda sizinle görüşerek planlanan tarihte derslerinizin başlayacağını garanti ederiz. Bire-Bir dersler genellikle 10 iş günü içinde başlatılır.

2-) Satın alınan GRUP DERSLER için, bir grupta bulunan öğrenci sayısı en az 4 olduğunda dersler başlar, eğer en az 4 öğrenci sayısına ulaşılamazsa, sizden bir sonraki kurs başlangıç tarihini beklemenizi rica ederiz. Eğer kursunuzu 3 kurs başlama tarihinden önce (kursunuzu satın aldığınız günden itibaren 6 hafta içinde) başlatamazsak, isteğiniz üzere ÖDEMENİZİN TAMAMINI BANKA HESABINIZA / KREDİ KARTINIZA İADE EDERİZ.

Bire-Bir Online ders satın aldığınızda eğer normalde 10 iş günü içinde başlatılması planlanan kursunuzu 15 iş günü içinde başlatamazsak, 15 iş günü sonunda isteğiniz üzere ÖDEMENİZİN TAMAMINI BANKA HESABINIZA / KREDİ KARTINIZA İADE EDERİZ.

** Bire-Bir derslerde 15 iş günü ve Grup Sınıf derslerde 6 hafta içinde dersiniz başlatıldığı zaman aşağıda belirtilen normal "iptal ve iade koşullarımız" uygulanır. **

3-) Satın aldığınız bir kursun ve sınıfın (Derslerin) İptali

a) - Eğer planlanan kurs başlama tarihinden 72 saat öncesine kadar iptal talep ederseniz, ödemenizin %100 ü size geri iade edilecektir.

b) - Eğer planlanan kurs başlama tarihine 72 saatten daha az bir zaman kaldığında iptal talep ederseniz, ödemenizin %90 ı size geri iade edilecektir.

c) - Eğer planlanan kurs başlama tarihine 24 saatten daha az bir süre kaldığında iptal talep ederseniz, ödemenizin %80 i size geri iade edilecektir.

4-) Kursunuz / Dersleriniz başladıktan sonra, herhangi bir sebeple iptal etmek isterseniz aşağıdaki hükümleri kabul etmiş sayılırsınız.

a) - Bir online canlı kurs satın aldığınız andan itibaren 2 ders günü yasal cayma hakkınız mevcuttur. Kurs satın alma tarihinden itibaren 2 ders günü geçmeden iptal ederseniz, toplam ödediğiniz ücretten %10 kesinti yapılır, ayrıca bizlerden almış olduğunuz derslerin ücreti düşülür, sonrasında bankaların ve payu ödeme sisteminin aldığı komisyon ücretleri düşülür ve kalan meblağ size iade edilir.

b) - 2 ders günü eğitim aldıktan sonra satın almış olduğunuz kursu iptal etmek isterseniz, yasal cayma hakkınız bitmiş olur ve bundan dolayı toplam ödediğiniz rakamdan almış olduğunuz derslerin ücreti düşülür, toplam ödediğiniz rakamın % 28'i oranında KDV ve KGV payları düşülür (KDV ve KGV Devlete ödenen vergilerdir), son olarak kalan miktarın %50'si düşülür ve geriye kalan miktar size 15 iş günü içinde  iade edilir.

c) - Yukarıda belirtilen %50 kesinti şirketin uğradığı zararın tazmini için sizlerden alınmaktadır.

d) – Lütfen Dikkat! 2 saatlik Online Canlı dersler "DENEME ve TANIMA" amaçlı demo dersleridir. Tanıtma amaçlı olan bu 2 saatlik canlı dersler, bu sözleşme kurallarının dışında tutulur ve bu dersler ile ilgili herhangi bir geri iade politikası uygulanmaz. Bir kurs satın almadan ve bizlere ödeme yapmadan önce sistemi ve eğitim kalitemizi test etmek için öncelikle bu deneme derslerini satın almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bununla birlikte, kursunuz başladıktan sonra 2 ders günü geçmesine rağmen herhangi bir zorunluluktan dolayı (Mücbir durumda) iptal talep ediyorsanız ve de herhangi bir kayba uğramak istemiyorsanız, kaydınızı DONDURABİLİRSİNİZ. Bu durumda kaydınız silinmez ve almış olduğunuz derslerden sonra kalan dersleriniz için 3 ay sizden haber beklenir. 3 ay içerisinde tekrar size uygun başka bir grup ile kursa başlayabilirsiniz. Bire-Bir ders için bekliyorsanız uygun olan bir günde dersiniz başlatılır. İptal tarihinizden 3 ay geçtikten sonra, hala durumunuzda bir değişiklik yoksa kalan derslerinizi alma hakkınız ortadan kalkar. MyECO bu 3 aylık süre içerisinde size uygun bir grup açılacağını garanti etmez.

Lütfen Dikkat! Mücbir durumunuzu belgelendirmenizi isteyebiliriz!

Burada belirtilen bekleme ve ders dondurma süresi içinde derslerinizi tamamlayamazsanız ( 4 - b) maddesindeki kurs iptal şartları uygulanır ve bu şarta göre kalan ücretiniz iade edilir.

5-) Yukarıdaki koşul ve ödeme işleyişi sadece kurstan ayrılma durumundadır. Eğer MyECO kurslarını MyECO yazılım sisteminin çalışmaması gibi sadece MyECO'dan kaynaklanan teknik arızalardan dolayı iptal etmeye karar verdiyseniz (böyle kararlar idari tedbir altında yapılır ve de sadece sistem ve sistemin yönetimi ile ilgili durumları kapsar.), tüm ödediğiniz para size geri ödenir. İnternet bağlantısı, öğrenci (müşteri) bilgisayarı, mikrofon, kulaklık gibi bilgisayar donanımı ve bunun gibi MyECO sistemi dışında oluşan tüm olası etkenler bu madde dışında tutulur ve de MyECO bu durumlardan sorumlu tutulamaz. Öğrenci yaşadığı teknik sorunları yazılı, resim kayıtlı ya da video kayıtlı bir şekilde ispatlamak ile yükümlüdür.

Derslerin Planlanması, Randevuların yeniden ayarlanması ve ONLINE CANLI ÖĞRENİM de özel derslerin sağlanması hakkında!

A. Grup sınıf dersleri için:

Grup dersleri için, satın aldığınız tüm programlanmış dersleri takip etmek ve katılmak zorundasınız. Grup dersleri için devamsızlık hakkı yoktur. Katılmadığınız dersleri almış ve tamamlamış sayılırsınız.

Bununla birlikte, eğer hastalık, kaza ve bunun gibi mücbir durumlardan dolayı bir dersi kaçırırsanız, bu dersin telafisini yapmak için indirimli fiyattan bire-bir ders alabilirsiniz. Böyle bir istek için lütfen bizimle iletişime geçin: info@myenglishclassesonline.com

B. Bire-Bir yüz yüze (ÖZEL) Ders için:

Bire-bir dersler için, satın aldığınız tüm programlanmış dersleri takip etmek ve katılmak zorundasınız. Bire-bir dersler için de devamsızlık hakkı yoktur.

Bununla birlikte, eğer hastalık, kaza, seyahat gibi mücbir durumlardan dolayı bir dersi yapmayacak ve kaçıracak olursanız, MyECO ve öğretmeninizle direkt olarak iletişime geçerek ders tarihinizi değiştiriniz.

Lütfen hatırlayınız! - Sizden kaynaklanan sebeplerden dolayı yapamadığınız bir dersi, 2 hafta içinde tamamlamak zorundasınız. Şayet 2 hafta içinde bu dersi tamamlamazsanız, dersiniz yapılmış kabul edilir. Telafi dersleri için öğretmeniniz ve MyECO yönetimi ile iletişim kurunuz.

Eğer derslerinizden birinin tarihini değiştirmek isterseniz, öğretmeninizi ya da MyECO nun müşteri hizmet bölümünü (ders saatinden en az 12 saat önce) info@myenglishclassesonline.com mail adresine mail atarak bilgilendiriniz. Bildiri yapılmadan iptal edilmiş ders saati yapılmış sayılacak ve öğrencinin toplam ders saatinden düşülecektir.

Lütfen unutmayınız! Toplam Derslerinizin 20% sinden fazla dersi yeniden programlayamazsınız. Yani, eğer 25 saatlik yüz yüze ders satın alırsanız, en fazla 5 dersin tarihini değiştirebilirsiniz. Diğer bir değişle 5 ders devamsızlık hakkınız vardır ve bu devam edemediğiniz 5 dersi bizden alırsınız. Ancak bunun üstü rakamlardaki devamsızlık yapılan dersler yapılmış sayılır!

EK ÖNEMLİ NOTLAR ve HATIRLATMALAR

Bizi tercih ederek kursumuza kayıt olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz. Sizlere daha iyi bir hizmet verebilmemiz ve sizlerin bu eğitim sürecinden maksimum fayda sağlayabilmeniz için deneyimlerimize dayanan bazı önemli hatırlatmaları sizler ile paylaşıyoruz. Bu hususlara dikkat etmeniz yine sizin menfaatiniz açısından çok önemlidir.

Lütfen burada yazan açıklamaları ÇOK DİKKATLİCE okuyunuz. Sistemimize üye olarak ve de bir eğitim hizmeti alarak bu sözleşmeyi kabul etmiş oluyorsunuz.

1-) Derslere zamanından 10 dk. önce geliniz. Bilgisayarınızın önünde hazır olunuz.

2-) Bire-Bir dersler için; derse herhangi bir sebepten dolayı gelemezseniz sözleşmenize göre 12 saat öncesinden haber vermeniz gerekir. Ancak acil durumlar ve ani gelişmeler durumunda bu süreyi 4 saate kadar esnete biliriz. Yani ders başlama saatinizden en geç 4 saat önce bize gelemeyeceğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi durumda sebep ne olursa olsun dersiniz YAPILMIŞ SAYILIR.

3-) 2 kişilik ve fazla sayıda GRUP derslerinde; devamsızlık ve telafi hakkı yoktur. Gelemediğiniz dersleri ALMIŞ SAYILIRSINIZ! Lütfen buna göre planlama yapınız. Mümkün oldukça tüm derslere katılınız.

4-) Bire-Bir kurslarda dersleriniz öğretmeniniz ve sizlerle MyECO tarafından planlanır. Derslerinize zamanında katılmanız gerekmektedir. Ancak gerek sizlerden gerekse öğretmeninizden dolayı herhangi bir sebeple o günkü dersi iptal ederseniz, İptal edilen bu ders 2 hafta içinde telafi edilmelidir. Öğretmeniniz ve MyECO sizlere bu make-up dersi için 2 hafta içerisinde telafi günleri sunacaktır. 2 hafta içinde tamamlanmayan bu iptal edilmiş dersiniz 2 hafta sonrasında YAPILMIŞ SAYILIR! Bu durumla ilgili mücbir durumunuz olursa lütfen bizimle paylaşınız.

5-) Dersler, öğretmen ve yönetimle ilgili öneri ve şikâyetleriniz bizler için önemlidir. Bu yüzden bu konulardaki fikirlerinizi SÖZLÜ ve YAZILI olarak zamanında bize sununuz.

6-) Lütfen hatırlayınız! Ders saati 50 dakikadır. Örneğin 20 saatlik bir eğitim alırsanız, 50 dakikadan oluşan 20 ders satın almış olursunuz. Dersler arasındaki 10 dk teneffüs hakkını gerek siz gerek öğretmeniniz beraberce planlayabilirsiniz.

7-) Tüm para iadelerinde sizden MyECO'ya bir ödeme gelirken ve MyECO'dan size bir ödeme yapılırken bankaların, online ödeme sistemlerinin ve bunun gibi para gönderme araçlarının yapacak olduğu kesintiler, para transfer ücretleri vb. gibi sair masraflar size gönderilecek olan toplam ücretin içerisinden kesilir. MyECO para transfer masraflarından sorumlu değildir.

8-) Faturanız kesildikten 5 iş günü sonrası (Fatura tarihinden itibaren) bu sözleşmede belirtilen iade ve iptal koşullarından herhangi birine uygun olarak satın aldığınız dersi iptal etmek isterseniz, sizden yapılacak bu sözleşmede belirtilen kesintilere ilaveten Maliye Bakanlığının belirlediği ve faturanızda yazan KDV tutarı ve KGV (Gelir Vergisi) de sizden ayrıca kesilir (toplam %28). 5 iş günü geçmeden gerçekleşen iptallerde sadece bu sözleşmede belirtilen kesintiler uygulanır, KDV kesintisi uygulanmaz. Ancak, dersleriniz başladığından itibaren ilk 2 ders günü geçtikten sonra, iptal ederseniz, faturanın kesildiği tarih dikkate alınmadan 4 / b. maddedeki iptal ve iade koşulları uygulanır!

B- Online (Video Kayıtlı) Kurslar için, (Online Pratik/ öğrenim Materyalleri ve Online kendi kendine çalışma paketleri)

1-) Canlı olmayan ama online olan kelime öğrenme alıştırmaları, video dersleri, gramer dersleri gibi programlar satın aldığınızda, bu dersler boyunca destekleneceğinizi garanti ederiz. Bu dersler bizim web sitemizde ve sunucularımızda hizmetinize sunulan ve internete bağlı çalışan programlardır.

2-) Burada belirtilen ürünler için bize bir ödeme yaptığınızda, aşağıda belirtilen iptal ve iade koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

YASAL UYARI: Bizlerden bir video eğitim paketi satın aldığınızda, ücretsiz olarak size sunulan DENEME ve SİSTEM TANIMA amaçlı açılmış ve deneyimize sunulmuş DEMO derslerini deneyip beğendiğinizi ve bu bilinçle bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizi kabul etmiş olursunuz. 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereği, alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (Video, DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünlerdir.

Ancak, MyECO yine de size bir CAYMA HAKKI TANIR.

a) - Ödemesini tamamlayarak bir ürün satın aldığınız tarihten itibaren 24 saat cayma hakkınız mevcuttur. 24 saat tamamlanmadan hizmeti iptal etmek isterseniz, ödediğiniz toplam ücretten %20 kesinti yapılır ve kalan ücret size iade edilir. Fakat BU İADE ve CAYMA HAKKI SADECE KULLANILMAYAN BİR EĞİTİM PAKETİ İÇİNDİR. Bir eğitim paketi satın aldığınızda ve bu eğitimi açtığınızda artık bu ürün kullanılmış bir ürün sayılır ve aşağıda belirtilen iptal & iade koşulları uygulanır.

b) - 24 saat geçtikten sonra eğitim paketi iptali yapmak isterseniz, kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın ÜCRET İADESİ YAPILMAZ ! LÜTFEN BUNA GÖRE TEDBİR ALINIZ ve PLANLAMA YAPINIZ!

** Yukarıda belirtilen kesintiler faturanızdan doğacak vergiler ve diğer zararların tazmini için sizlerden alınmaktadır. **

c) - Tüm para iadelerinde sizden MyECO'ya bir ödeme gelirken ve MyECO'dan size bir ödeme yapılırken bankaların, online ödeme sistemlerinin ve bunun gibi para gönderme araçlarının yapacak olduğu kesintiler, para transfer ücretleri vb. gibi sair masraflar size gönderilecek olan toplam ücretin içerisinden kesilir. MyECO para transfer masraflarından sorumlu değildir

3-) Eğer web sitemizden ya da sunucularımızdan kaynaklanan teknik bir problem yaşıyorsanız, tüm paranızın iade edileceğini garanti ederiz. Ekran görüntüsü alarak veya video kaydı ile bu problemin bizim web sitemizden ve sunucularımızdan kaynaklandığını kanıtlamak zorunda olduğunuzu unutmayınız.

Kredi Kartı Bilgileri

MyECO müşterinin kredi kartı bilgisini asla kaydetmez. Veri tabanımızda depolanmaz. Bu tarz özel bilgileriniz BANKANIZIN ve ÖDEME ARACI KURUMLARIN sorumluluğundadır.

Genel Donanım

MyECO hiçbir öğrenci donanımından sorumlu değildir (örnek; bilgisayar, modem, internet bağlantısı, hoparlör, kulaklık ve bunun gibi). Diğer bir deyişle, Profil sayfanızdan/durumunuzdan ve gerekli teknik testlerden sadece öğrenci sorumludur.

Feragatname

MyECO öğrencinin herhangi bir ders ya da materyal ile ilgili olarak ödediğini iddia ettiği herhangi bir ücreti dikkate almaz, ödemelerde ve gerektiğinde ödemelerin iadesinde banka kayıtları dikkate alınır. Yukarıda belirtilen şartlar dışında öğrenciye hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca SSL ile güvenli çalışan MyECO hiçbir şekilde MyECO üzerinde reklamı yapılan farklı web sayfalarından, SSL programından, bankalardan, para transferi sürecinden ve bunun gibi MyECO ile direk ilişkili olmayan nedenlerden kaynaklı öğrencinin uğrayabileceği zararlardan sorumlu TUTULAMAZ! Öğrenci bu maddeyi okuyup anladığını kabul eder.

Anlaşmazlık ve Mahkeme

Herhangi bir anlaşmazlık durumunda MyECO ve MyECO markasının sahibi olan Candelas Eğitim Ltd. Şti. hizmet alıcı öğrenci ile evrensel insani değerler üzerinde, tüketicinin haklarını koruyarak, iyi niyetle ve şeffaflıkla yaşanılabilecek bir problemin çözülmesi için elinden geleni yapacağını ve ortak bir noktada buluşmak için gerekli fedakarlığı göstereceğini iş bu sözleşme ile öğrencisine beyan eder. Ancak problemin çözümü mahkeme aşamasına gelirse, Ankara Ticaret ve Tüketici Mahkemelerinin sorumlu olacağını hizmet alıcı (Öğrenci) kabul ve beyan eder.

Telif Hakkı

Tüm Hakları Saklıdır. © 2017

MyECO