MAĞAZA

MAĞAZA

Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilerin İşlenmesi

MyECO – My English Classes Online – Gizlilik Bildirimi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVK Kanunu") uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak Candelas Uluslararası Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. ("Şirket") tarafından aşağıda açıklanan kapsamda işlenebilecektir.

Candelas Uluslararası Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi (MERSİS NO: 0 2000 2346 0500 0131) mülkiyetinde ve işletiminde bulunan myenglishclassesonline.com web sitesi (Bundan böyle MyECO olarak anılacak), bireysel ve kurumsal gizliliğinizi korumak ve kullanılmakta bulunan teknolojik altyapıdan, sistemden en üst seviyede yararlanmanızı sağlayabilmek amacıyla; kişisel bilgi ve veri güvenliğiniz için çeşitli gizlilik ilkeleri benimsemiştir. Bu gizlilik ilkeleri, MyECO internet sitesi ve tüm alt internet sitelerinde veri toplanması ve/veya kullanımı konusunda uygulanmak üzere belirlenmiş ve tarafımızca beyan edilmektedir.

Bu belge, bizim gizlilik ilkelerimize ve uygulamalarımıza dair bilgiler içermektedir ve web sitemizi ve sağladığı hizmetleri rahat bir şekilde kullanabilmeniz için yazılmıştır. Sizin faydanız için sunulmuştur ve bizim bilgileri nasıl depoladığımızı ve kullandığımızı açıklamaktadır. Uygulamalarımızı kabul etmeden önce lütfen aşağıdaki bildiriyi dikkatli bir şekilde okuyun. myenglishclassesonline.com ve / veya bu sitenin web içeriğini kullanarak, aşağıdaki Gizlilik Bildirimimizde ve Kullanım Koşullarında belirlenen Kişisel Bilgilerinizin (bu terim aşağıda tanımlanmıştır) kullanımına izin verirsiniz.

** Hukuk ile bağlantılı olan belgelerde My English Classes Online ismi MyECO olarak adlandırılacaktır. Üyeler sisteme üye oldukları andan itibaren Gizlilik Bildirimi, Kullanım Şartları ve İptal & Geri Ödeme Politikasına ait tüm maddeleri OKUMUŞ ve KABUL ETMİŞ OLDUĞUKLARINI BEYAN EDERLER. Ayrıca;

** MyECO eğitim platformuna üye olduğunuz andan itibaren bizlerden size gelecek tüm bildirimleri kendi rızanız ile kabul etmiş, Kullanım şartları, Gizlilik Politikası, Satış Sözleşmesi, İptal ve İade Politikası okuyup onayladığınızı beyan etmiş olacaksınız. **

Veri Toplanması

MyECO gizliliğinize saygı duyar ve tarafımızdan toplanan herhangi bir kişisel bilginin sadece gizlilik ilkelerimize uygun olarak kullanıldığını garanti etmek amacıyla özel önlemler alır. Bizim için, ne tür bilgi toplandığı ve bunların nasıl kullanıldığını anlamanız önemlidir.

Üye olduğunuz ve kullandığınız bu Web sitesi tarafından verilen hizmetlerin bir parçası olarak www.myenglishclassesonline.com sitesini kullanan kişiler, kayıt formunda kişisel detaylar verebilirler. Siz aksini belirtmedikçe, bu bilgileri bizimle ilgisi olmayan üçüncü kişilerle paylaşmayacağız.

MyECO mümkün olan en iyi hizmeti verebilmek amacıyla, önceden bir uyarı yapmadan sitede değişiklikler yapabilir.

Toplanan Bilgilerin Türü

Bu web sitesinde sunulan hizmetlere katılımın başlangıcında, hizmetlerimiz ve ürünlerimiz ile ilgili olarak sizinle iletişime geçebilmemiz ve sizi tanıyabilmemiz için belirli iletişim bilgileri sağlamanız gerekebilir. İstenen bu tür bilgiler, diğer gerekli iletişim bilgilerinin (kişisel bilgiler) yanı sıra isminiz, soy isminiz, e-posta adresiniz, posta adresiniz, anlık ileti adresiniz ve şehriniz, ülkeniz, posta kodunuz gibi belirli konum bilgilerinden oluşabilir. Bu kişisel bilgilerin, ilgili bilgiyle alakalı tarayıcı türünüz, IP adresiniz, gerekli URL, ilgili URL ve zaman bilgisi gibi sizin tarafınızdan belirtilen bilgileri içerebileceğini özellikle vurgulamak isteriz.

Kişisel Bilgilerin ve İçeriklerin Kullanımı

MyECO, MyECO'nun iş ortakları haricinde, kişisel bilgilerinizi üçüncü kişilerin bu bilgileri reklam amacıyla kullanması için satmayacak, kiralamayacak, ticaretini yapmayacak ya da paylaşmayacaktır.

Bununla birlikte, e-posta adresinizi, aktivitelerimizle alakalı haberleri ve güncellemeleri duyurmak amacıyla kullanabileceğimizi unutmayınız, fakat e-postamızın alt kısmında bulunan 'Beni posta listesinden çıkar' sekmesini kullanarak bu tür postaları almamayı tercih edebilirsiniz.

Belirli tarayıcı türünüz ile ilgili bilgilerin, IP adresinizin, gerekli URL'nin, ilgili URL'nin ve zaman bilgisi gibi bilgilerinizin hizmetlerimizi belirlemek, sunucularımızı görüntülemek ve size verdiğimiz hizmetin en yüksek kalitede olmasını sağlamak amacıyla tarafımızca kullanılabileceğini önceden bildiririz.

Ek olarak, bu bilgileri sitenin çeşitli bölgelerindeki kullanımları ve ilgileri görmek için kişilerin hizmetleri kullanma yapılarının ve karakteristiklerinin bir istatiksel analizini yapmak amacıyla kullanabiliriz, ayrıca bu sonuçlar ile reklamlarına tıkladığınız takdirde sizden direkt olarak bilgi toplayabilecek, size içerik ve reklam sunabilecek reklamcıları, reklamlarına kimlerin tıkladığı ve kaç kişinin bu reklamları gördüğü ile ilgili bilgilendirebiliriz.

Sosyal yönüyle, MyECO site ziyaretçilerinin ve üyelerinin sunduğu içeriklerin tamamen doğru olduğunu asla taahhüt etmemektedir. Üyelerimiz, kendi ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi, sitemiz, üye ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. maddesi gereği hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir.

MyECO'nun sınırlı sorumluluğu, 5651 sayılı kanun ve 5846 sayılı kanunun öngördüğü usullere uygun bildirilen ve hukuka aykırı olduğu düşünülen bir içeriği kontrol etmek ve teknik olanaklar dâhilinde o içeriği çıkarmak şeklindedir.

MyECO, eğitim ürünleri satan bir eğitim sitesi olmasının yanı sıra, aynı zamanda kişiler arası sosyal paylaşım ilkelerine dayanan bir sosyal medya sitesidir. Üyelerimiz tarafından üretilen içeriklerin (video, eğitim, kodlama, tasarım, yazı, resim, haber, ses dosyaları vb) alıntı yapılmadan başkaları tarafından kullanılması bu sözleşmeye göre kullanıcıların inisiyatifindedir.

MyECO sayfasına üye olduğunuzda sisteme girdiğiniz bilgiler ile size otomatik bir profil sayfası oluşur. Profil sayfanıza bakmalısınız. Profil sayfanızda bulunan bilgilerin gizlilik ayarlarını kendiniz değiştirebilir ya da silebilirsiniz.

Lütfen DİKKAT EDİNİZ! - Profil sayfanız arama motorları tarafından (GOOGLE, YAHOO, YANDEX, BING vb.) gibi arama motorlarınca indekslenebilir ve sayfalarında gösterilebilir. Bu durumda yine profil gizlilik ayarlarınızı kendiniz bizzat değiştirerek görünmesini istemediğiniz kişisel bilgilerinizi ayarlayabilirsiniz.

Profil sayfanızın sorumluluğu tamamen size aittir. MyECO'dan bu alana müdahale etmesini beklememelisiniz.

MyECO üyeliğinizde değişiklik yapmak, profilinizi silmek, gizlilik ayarlarını değiştirmek ve bunun gibi herhangi bir eylemi gerçekleştirmek için kendi giriş bilgileriniz ile sisteme girerek tüm bu eylemleri kendiniz gerçekleştirmelisiniz. MyECO size özel bilgileri değiştirme sorumluluğu almaz.

MyECO yönetimi kullanıcıların ürettiği tüm içerikleri ve verileri kontrol edemez. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik (pornografi) içeren, hakaret, küfür, nefret söylemi, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; kişileri ve toplulukları rahatsız edecek derecede toplu iletişim yapılması; kişilerin ve toplulukların sözle, resimle veya video içeriğiyle taciz ve tehdit edilmesi; virüs gönderilmesi ya da web sitesinin verimli çalışmasını engellemek için engelleme, sınırlama veya yok etme için tasarlanmış çeşitli bilgisayar kodları, ya da yazılım veya donanım içeren herhangi bir malzeme iletildiğinin anlaşılması halinde, MyECO yönetimi hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından kaldırma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.

Adli ve idari makamlardan gelecek talepler doğrultusunda, MyECO, hukuka aykırı içerik ve yazılım sahibinin veri tabanında kayıtlı bilgilerini paylaşmak durumunda kalacaktır ve bu paylaşımı yapacaktır.

Her kullanıcı / üye / ziyaretçi, kendisi tarafından üretilen veya paylaştığı içerikten birinci derecede sorumlu olduğunu kabul eder. 5651 sayılı kanuna göre, içerik sağlayıcıya (yani MyECO)' ya herhangi bir içerik giren kişi, internet ortamında kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur.

Ayrıca, içerik sağlayıcı MyECO, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.

MyECO' da yer alan bağlantılara / yönlendirmelere (link) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

MyECO bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, içeriğin doğruluğu, yönlendirilen adreste virüs, trojan, phishing ve benzeri zararlı bir unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygun olduğu gibi veya benzeri hiçbir bir garanti verememektedir, veremez.

Kullanıcı, MyECO sitesini ve servislerini kullanarak kendisi tarafından oluşturulmuş ve girilmiş içerikler, mesajlar, eklemeler ve yüklemeler ile ilgili olarak MyECO' ya içeriğin her türlü şekilde kullanılabilmesi için izin ve lisans hakkı verdiğini kabul etmiş sayılır. Bahsi geçen izin ve lisans hakkı, kullanıcının sunduğu ve paylaştığı içerikle ilgili kullanım, yayma, çoğaltma, değiştirme, düzeltme, uyarlama, depolama, işleme ve derleme eser meydana getirme, dağıtma, iletme, yeniden iletme, kamuya açık alanda icra etme, teşhir etme ve diğer benzeri hakları ve buna ek olarak söz konusu haklar hususunda başkalarına lisans verme hakkını da kapsamaktadır.

MyECO tarafından Site içerisinde düzenlenebilecek periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilebilecek bilgiler de MyECO ve iş birliği içindeki kişi ya da kurumlar tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analizler yapmak ve özel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla da kullanılabilmektedir.

Bilgi Güvenliği

MyECO olarak Kişisel Bilgilerinizin güvenliğini korumayı amaçladığımız için, MyECO Kişisel Bilgilerinizi izinsiz giriş, kullanım ve ifşa gibi durumlardan korumak amacıyla çeşitli güvenlik teknolojileri kullanmaktadır.

Ancak, gelişen teknoloji, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs, trojan gibi zararlı yazılımların bulaşması ihtimali bulunmaktadır. Bu gibi risklere karşı antivirüs programları ve benzeri uygulamalar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sitemizde gezinmeniz dolayısıyla karşılaşabileceğiniz yazılımsal ve donanımsal dâhil olmak üzere hiçbir zarara ilişkin sorumluluk kabul etmemekteyiz. Bu nedenlerle sitemizden ve bağlı olduğu firmasından herhangi bir talepte bulunamayacağınızı peşinen kabul etmektesiniz.

MyECO kusursuz ve problemsiz işlemleri sağlamak için elinden geleni yapacaktır. Ancak, MyECO internet hizmet sağlayıcılarındaki teknik problemlerden, 3. Kişilerin / firmaların sistemlerindeki problemlerden, teknik servis ve diğer nedenlerden dolayı etkilenebilir. MyECO yönetimi hizmeti engelleyebilecek şeylere karşı gerekli önlemleri alacaktır, ama yine de düzeltmeye gücü yetmediği hatalar ve hizmet problemleri için hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

MyECO üyeleri, sitenin bir üyesi olduktan sonra, şifrelerini, kullanıcı isimlerini ya da verdikleri herhangi bir bilgiyi başkalarıyla paylaşmayarak güvenliklerini korumakla sorumludurlar. Eğer bu bilgiler başkaları tarafından bilinirse, bu konuda MyECO kesinlikle hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu madde ile Üye bilgilendirilmiştir.

Çerezler

www.myenglishclassesonline.com a yaptığınız ilk ziyarette tarayıcınızı eşsiz bir şekilde tanımlayan bir çerez gönderilebilir. Bir "çerez" siz bir siteyi ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza gönderilen bir dizi karakter içeren küçük bir dosyadır.

Çerezler bilgisayarınıza ya da tarayıcınıza zarar vermez, aksine, biz çerezleri insanların bizimle nasıl bağlantı kurduklarını daha iyi anlayarak hizmet kalitemizi yükseltmek amacıyla kullanırız. Reklamcılarımızın da tarayıcınıza çerez yerleştirebileceklerini unutmayınız.

Birçok tarayıcının başlangıçta çerezleri kabul edecek şekilde ayarlanmasına rağmen, tarayıcınızı tüm çerezleri ret edecek şekilde ayarlayabilir ya da tarayıcınıza tarafımızdan bir çerez gönderildiğinde kolayca kaldırabilirsiniz.

Diğer Websitelerine Yönlendirme Bağlantıları

Bu site üçüncü kişi / firma web sitelerine bağlantılar içerebilir. MyECO bu bağlantı yoluyla erişilen diğer sitelerin gizlilik uygulama ve politikalarına ya da barındırdıkları içeriklere yönelik olmak üzere hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.

MyECO sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla, 3. parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde iş birliği yapabilir. Bu iş birliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. MyECO, e-posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.

Gizlilik Bildirimindeki Değişiklikler

MyECO zaman zaman gizlilik bildirimini güncelleyebilir ve eklemeler yapabilir. Böyle bir güncelleme yaptığımızda, bu bildirimin altında yer alan 'son güncelleme' tarihi değiştirilecektir. Eğer bu bildiride sizin haklarınızı etkileyen bir materyal / madde değişikliği yapılırsa, MyECO ana sayfasında bu hizmeti kullananları bilgilendirmek amacıyla daha göze çarpan bir bildirim yayınlayacaktır.

Gizlilik ile İlgili Sorular ve Şikâyetler

Eğer MyECO sitesinin sizin Kişisel Bilgilerinize ilişkin gizlilik bildirimlerine uymadığına inanıyorsanız ya da başka sorularınız ve şikâyetleriniz bulunuyorsa, info@myenglishclassesonline.com mail adresini kullanarak bize bildiriniz.

Geçerli Kanunlar

Bu gizlilik bildirimi Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olarak, yasalara karşı gelmeyecek şekilde yürütülür ve bu kullanım koşullarından kaynaklanan herhangi bir yasal durumda sadece TÜRKİYE, ANKARA mahkemelerine başvurulur.

MyECO yönetimi ve üyeler arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf, öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır, aksi halde taraflar Türkiye Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul ederler.

Herkese açık ve aynı şekilde sunulan kullanım kuralları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanıcı veya ziyaretçi, işbu gizlilik bildiriminden haberdar olmadığı veya okumadığı iddiasında bulunamaz. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.

Hukuka Aykırılık Bildirimi

MyECO, ifade özgürlüğü ile oluşan bir bilgi toplumu çerçevesinde, evrensel iyi değerleri, hukuka ve yasalara saygıyı esas alır. MyECO toplumun, kullanıcılarının, iş ortaklarının ve diğer üçüncü kişilerin fikri sınai hakları ile kişilik haklarına saygılı olmayı ve korumayı ana prensip kabul etmiştir.

MyECO, içeriğinin kullanıcı / ziyaretçi tarafından oluşturulduğu Web 2.0 ve Web 2.5 tarzı bir sosyal medya ve eğitim platformudur. MyECO üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından, 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun" da tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.

MyECO kullanıcılarının ve ziyaretçilerinin oluşturduğu içeriklerde hukuka aykırılık denetimi yapma yükümlülüğü bulunmamaktadır. MyECO'nun sorumluluğu sınırlı olup, sadece kendisine bildirilen hukuka aykırılıkları inceleme ve teknik olanağı bulunduğu ölçüde ilgili hukuka aykırı içerikleri kaldırmak şeklindedir.

Bu sebeple, MyECO, hukuka aykırı olduğu ileri sürülen içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde "UYAR ve KALDIR" yöntemini öncelikle benimsemiştir.

MyECO içerisindeki bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, kamu kurumları, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da meslek birlikleri,

1) İhlal olarak belirtilen içeriğin konusunu ve URL adresini

2) Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan başlıklı bir talep yazısını,

3) Vekâletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekâletnameyi,

4) Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,

5) Açık ad / unvan ve açık iletişim adreslerini

Okunaklı, net ve anlaşılır bir şekilde sunmak kaydıyla MyECO'nun bildirim adresi olan info@myenglishclassesonline.com adresine bildirim yapabilirler.

Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talepler ve şikâyetler hukuk servisi tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler MyECO sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhatabına bilgi verilecektir.

Telif Hakkı

Tüm Hakları Saklıdır. © 2020

MyECO

Son Güncelleme: 10.04.2020

Daha fazla göster