MAĞAZA

İptal ve İade Politikası, Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi, İptal ve İade Politikası

Mesafeli Satış Sözleşmesi Tarafları

CANDELAS Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti, MERSİS NO: 0 2000 2346 0500 0131 (Bu sözleşmede kısaca CANDELAS olarak anılacaktır.)

Candelas yüz-yüze yabancı dil eğitimi verir. Ayrıca, MyECO web sitesi üzerinden, ücretsiz ve limitli İngilizce online eğitim materyallerinin yanı sıra, ücretli kitaplar, ücretli online canlı dersler, alıştırmalar, sorular ve video içerik dahil online İngilizce materyaller sağlar.

Candelas'dan yüz-yüze yabancı dil eğitim hizmeti, online eğitim materyali, kitap ya da online ders satın aldığınızda, iptal bedeli ve iade politikası aşağıdaki gibidir.

Aşağıda belirtilen maddelerin haricinde iptal ya da iade durumu bulunmamaktadır. Bizlerden bir ürün / hizmet satın aldığınızda Satış Sözleşmesi, İptal ve İade Politikasını okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Türkçe olarak hazırlanmış iş bu Satış Sözleşmesi, İptal ve İade Politikası Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde satın alınan eğitim hizmetlerini, ürünlerini ve paketlerini kapsar. Eğer Türkiye dışında yaşıyorsanız İngilizce olarak hazırlanan sözleşme koşullarına tabi olursunuz. Anadiliniz Türkçe olsa da Türkiye sınırları dışından bir hizmet / ürün satın alıyorsanız İngilizce Sözleşme koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.

A. ONLINE Canlı Bire-Bir Özel ya da Grup Dersleri

I-) Bir online grup dersi satın aldığınızda, sizinle görüşerek planlanan tarihte derslerinizin başlayacağını garanti ederiz. Genellikle, sizinle grup planı yapıldıktan 10 iş günü içinde derslerinizi başlatırız.

* Candelas birbirini tanımayan kişilerden oluşan bir grup dersi açmaz. Grubunuzu siz oluşturursunuz ya da firmanız / kurumunuz oluşturur ve özel bir fiyat ile bizden hizmet alırsınız. Kurs sayfamızda bu belirtilmektedir. Online İngilizce Konuşma Kulübü dersleri istisnadır. Konuşma Kulübü dersleri, sistem tanıma amaçlı karma grup dersleridir.*

Bire-Bir Online ders satın aldığınızda sizinle görüşerek planlanan tarihte derslerinizin başlayacağını garanti ederiz. Bire-Bir dersler genellikle 10 iş günü içinde başlatılır.

Kurs süresi sizinle planlanan ilk dersin başladığı Kurs Başlama Tarihi ve son dersin yapıldığı Kurs Bitiş Tarihi olarak tanımlanır!

II-) Satın alınan GRUP DERSLER için, bir grupta bulunan öğrenci sayısı en az 2 olduğunda dersler başlatılır. Bizimle planlayarak bir grup dersi satın aldığınızda, 10 iş günü içinde başlatılması planlanan kursunuzu 15 iş günü içinde başlatamazsak, 15 iş günü sonunda isteğiniz üzere ÖDEMENİZİN TAMAMINI BANKA HESABINIZA / KREDİ KARTINIZA İADE EDERİZ.

Bire-Bir Online ders satın aldığınızda 10 iş günü içinde başlatılması planlanan kursunuzu 15 iş günü içinde başlatamazsak, 15 iş günü sonunda isteğiniz üzere ÖDEMENİZİN TAMAMINI BANKA HESABINIZA / KREDİ KARTINIZA İADE EDERİZ.

Bire-Bir Özel ve Grup derslerde 15 iş günü içinde dersiniz başlatıldığında aşağıda belirtilen "iptal ve iade koşullarımız" uygulanır.

III-) Satın aldığınız bir kursun ve derslerin İptali

a) Eğer planlanan kurs başlama tarihinden 72 saat öncesine kadar iptal talep ederseniz, toplam kurs ödemenizin %100 ü size geri iade edilecektir.

b) Eğer planlanan kurs başlama tarihine 72 saatten daha az bir zaman kaldığında iptal talep ederseniz, toplam kurs ödemenizin %90 ı size geri iade edilecektir. %10 kesinti öğretmen, materyal, kitap, planlama, işletme ve bunun gibi giderlerden kaynaklı şirketin uğradığı zararın tazmini için sizden alınmaktadır.

c) İade ödemeleri 15 iş günü içinde yapılır.

IV-) Kursunuz / Dersleriniz başladıktan sonra, herhangi bir sebeple iptal etmek isterseniz aşağıdaki hükümleri kabul etmiş sayılırsınız.

a) Bir online canlı kurs satın aldığınız andan itibaren (7 iş günü içerisinde) 2 ders günü yasal cayma hakkınız mevcuttur. Kurs satın alma tarihinden itibaren 2 ders günü geçmeden iptal ederseniz, toplam kurs ücretinden %10 kesinti yapılır, ayrıca bizlerden almış olduğunuz derslerin ücreti düşülür, sonrasında bankaların ve online ödeme sisteminin aldığı komisyon ücretleri düşülür ve kalan meblağ size 15 iş günü içinde iade edilir.

b) 2 ders günü eğitim aldıktan sonra satın almış olduğunuz kursu iptal etmek isterseniz, yasal cayma hakkınız bitmiş olur ve bundan dolayı toplam kurs ücretinizden almış olduğunuz derslerin ücreti düşülür, toplam ödediğiniz rakamın %28'i oranında vergi payları düşülür, son olarak kalan miktarın %50' si düşülür ve geriye kalan miktar size 15 iş günü içinde iade edilir.

c) Yukarıda belirtilen %50 kesinti öğretmen, materyal, kitap, planlama, işletme ve bunun gibi giderlerden kaynaklı şirketin uğradığı zararın tazmini için sizden alınmaktadır.

d) MyECO web sitesi üzerinden satışa sunulan 4 saatlik Online Canlı dersler ve sabit günlerde ve saatlerde planlanan İngilizce Konuşma Kulübü dersleri "DENEME ve TANIMA" amaçlı demo dersleridir. Tanıtma amaçlı olan bu canlı dersler, bu sözleşme kurallarının dışında tutulur ve bu dersler ile ilgili herhangi bir iptal-geri iade politikası uygulanmaz.

Bir online kurs satın almadan ve bizlere ödeme yapmadan önce, sistemi ve eğitim kalitemizi test etmek için öncelikle 4 saatlik deneme derslerini ve / veya İngilizce Konuşma Kulübü derslerimizi satın almanızı tavsiye ederiz.

Kursunuz başladıktan 2 ders günü geçtikten sonra herhangi bir zorunluluktan dolayı (Mücbir durumda) iptal talep ediyorsanız ve de herhangi bir kayba uğramak istemiyorsanız, kaydınızı DONDURABİLİRSİNİZ. Bu durumda kaydınız silinmez ve almış olduğunuz derslerden sonra kalan dersleriniz için maksimum 2 ay sizden haber beklenir. 2 ay içerisinde tekrar size uygun bir planlama ile kursunuza başlayabilirsiniz. Bire-Bir ders için bekliyorsanız size uygun olan bir günde dersiniz başlatılır. Dondurma tarihinizden 2 ay geçtikten sonra, hala durumunuzda bir değişiklik yoksa kalan derslerinizi alma hakkınız ortadan kalkar. Bu durumda bizden herhangi bir maddi / manevi talepte bulunmayacağınızı kabul ve beyan edersiniz.

2 ay dondurduğunuz kurs bir grup kursu ise, 2 ay içinde yeniden bir grup kursuna katılamayabilirsiniz. Bu durumda ya siz bir grup oluşturursunuz ya da Bire-Bir Özel ders farkını ödeyerek kalan derslerinizi özel ders formatında tamamlarsınız.

Dikkat! Mücbir durumunuzu belgelendirmenizi isteyebiliriz!

Burada belirtilen 2 aylık bekleme ve ders dondurma süresi içinde kaydınızı iptal etme durumu ortaya çıkarsa, IV–b maddesindeki kurs iptal ve iade şartları uygulanır ve bu şartlara göre kalan ücretiniz iade edilir.

e) Bu sözleşmede belirtilen ödeme ve iade şartları sadece kurstan ayrılma durumunda geçerlidir. Eğer MyECO web sitesi kurslarını MyECO yazılım sisteminin çalışmaması gibi sadece MyECO'dan kaynaklanan teknik arızalardan dolayı iptal etmeye karar verdiyseniz (böyle kararlar idari tedbir altında yapılır ve de sadece sistem ve sistemin yönetimi ile ilgili durumları kapsar.), tüm ödediğiniz para size geri iade edilir.

İnternet bağlantısı, öğrenciye (hizmet alıcıya) ait bilgisayar, mikrofon, kulaklık gibi bilgisayar donanımı ve bunun gibi MyECO sistemi dışında oluşan tüm olası etkenler bu madde dışında tutulur ve de MyECO web sitesi ve sahibi Candelas bu durumlardan sorumlu tutulamaz. Öğrenci yaşadığı teknik sorunları yazılı, resim kayıtlı ya da video kayıtlı bir şekilde ispatlamak ile yükümlüdür.

V-) Online canlı derslerin planlanması, ders randevuların yeniden ayarlanması ve derslerin sağlanması

a) Grup dersleri için:

Grup dersleri için, satın aldığınız tüm programlanmış dersleri takip etmek ve katılmak zorundasınız. Grup dersleri için devamsızlık hakkı yoktur. Katılmadığınız dersleri almış ve tamamlamış sayılırsınız.

Bununla birlikte, eğer hastalık, kaza ve bunun gibi mücbir durumlardan dolayı bir dersi kaçırırsanız, bu dersin telafisini yapmak için indirimli fiyattan bire-bir ders alabilirsiniz. Böyle bir istek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ancak, mücbir durumlar için GRUPTAKİ TÜM ÖĞRENCİLER DERSE KATILAMADIĞINDA toplam kurs saatinin en fazla %20'si kadar devamsızlık hakkınız bulunmaktadır.

Eğer hastalık, kaza, seyahat gibi mücbir durumlardan dolayı bir dersi yapamayacak ve kaçıracak olursanız, Candelas ve öğretmeninizle direkt iletişime geçerek ders tarihinizi değiştiriniz ve yeniden programlayınız.

Toplam Ders saatinin 20% sinden fazla dersi yeniden programlayamazsınız. Örneğin, 100 saatlik yüz yüze ders satın alırsanız, en fazla 20 dersin tarihini değiştirebilirsiniz. Diğer bir değişle mücbir durumda 20 ders devamsızlık hakkınız bulunur ve bu devam edemediğiniz 20 dersi bizden alırsınız. Ancak her ne sebeple olursa olsun 20% üstünde devamsızlık yapılan dersler yapılmış ve alınmış sayılır!

Mücbir sebeplerden dolayı katılamadığınız 20% ders hakkınızı kurs bitiş süresinden önce tamamlayamıyorsanız, bu dersler otomatik olarak Kurs Bitiş Tarihi sonuna eklenir. Yapamadığınız bu dersleri kurs bitiş tarihinizden itibaren en fazla 2 ay içinde tamamlamalısınız. Bu süre içinde de tamamlanmayan dersler yapılmış ve hizmet alınmış sayılır.

Eğer derslerinizden birinin tarihini değiştirmek isterseniz, öğretmeninizi ve yönetimi ders saatinden en az 12 saat önce bilgilendirmeniz gerekir.

Bilgi vermeden katılmadığınız ya da iptal ettiğiniz ders yapılmış sayılacak ve toplam ders saatinden düşülecektir.

b) Bire-Bir ÖZEL dersler için:

Bire-bir dersler için, satın aldığınız tüm programlanmış dersleri takip etmek ve katılmak zorundasınız. Bire-bir dersler için de devamsızlık hakkı yoktur. Ancak, mücbir durumlar için ÖZEL derslerde toplam kurs saatinin en fazla %20'si kadar devamsızlık hakkınız bulunmaktadır.

Eğer hastalık, kaza, seyahat gibi mücbir durumlardan dolayı bir dersi yapamayacak ve kaçıracak olursanız, Candelas ve öğretmeninizle direkt iletişime geçerek ders tarihinizi değiştiriniz ve yeniden programlayınız.

Toplam Ders saatinin 20% sinden fazla dersi yeniden programlayamazsınız. Örneğin, 100 saatlik yüz yüze ders satın alırsanız, en fazla 20 dersin tarihini değiştirebilirsiniz. Diğer bir değişle mücbir durumda 20 ders devamsızlık hakkınız bulunur ve bu devam edemediğiniz 20 dersi bizden alırsınız. Ancak her ne sebeple olursa olsun 20% üstünde devamsızlık yapılan dersler yapılmış ve alınmış sayılır!

Mücbir sebeplerden dolayı katılamadığınız 20% ders hakkınızı kurs bitiş süresinden önce tamamlayamıyorsanız, bu dersler otomatik olarak Kurs Bitiş Tarihi sonuna eklenir. Yapamadığınız bu dersleri kurs bitiş tarihinizden itibaren en fazla 2 ay içinde tamamlamalısınız. Bu süre içinde de tamamlanmayan dersler yapılmış ve hizmet alınmış sayılır.

Eğer derslerinizden birinin tarihini değiştirmek isterseniz, öğretmeninizi ve yönetimi ders saatinden en az 12 saat önce bilgilendirmeniz gerekir.

Bilgi vermeden katılmadığınız ya da iptal ettiğiniz ders yapılmış sayılacak ve toplam ders saatinden düşülecektir.

c) Konuşma Kulübü Dersleri için:

Speaking Club – İngilizce Konuşma Kulübü dersleri bir GRUP DERSİ olsa da TANIMA ve DENEME amaçlı derslerdir. Bu nedenle iptal / iade hakkı bulunmaz.

Konuşma Kulübüne kaydolan bir öğrenci 4 haftalık bir programda toplam 8 ders saati kurs satın alır. Öğrenci, haftada bir günde 2 ders saatinden toplam 8 dersini 4 hafta içinde tamamlamak zorundadır.

Eğer öğrencinin mücbir bir sebeple, katılamadığı herhangi bir ders olursa, Candelas ve MyECO'ya durumunu iletebilir. Candelas öğrenciye ek ders açar ve öğrenci maksimum 2 hafta içinde yapamadığı derslerini tamamlayabilir. Bir konuşma kulübüne kaydolduğunuz tarihten itibaren maksimum (4 + 2) altı hafta içinde toplam 8 dersinizin tamamını almak zorundasınız.

6 haftayı geçtikten sonra, almadığınız dersler tamamlanmış hizmet sayılır. Bu durumda yeniden bir satın alım gerçekleştirmek zorundasınız.

VI-) EK ÖNEMLİ MADDELER

a) Derslere zamanından 10 dk. önce gelmeniz ve sınıfta hazır olmanız gerekir.

b) Bire-Bir dersler için; derse herhangi bir sebepten dolayı gelemezseniz sözleşmenize göre 12 saat öncesinden haber vermeniz gerekir. Ancak acil durumlarda ve ani gelişmelerde bu süreyi 4 saate kadar esnete biliriz. Yani ders başlama saatinizden en geç 4 saat önce bize gelemeyeceğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi durumda sebep ne olursa olsun dersiniz YAPILMIŞ SAYILIR.

c) 2 kişilik ve fazla sayıda GRUP derslerinde; devamsızlık ve telafi hakkı yoktur. Gelemediğiniz dersleri ALMIŞ SAYILIRSINIZ! Buna göre planlama yapınız. Mümkün oldukça tüm derslere katılınız.

Grubun tamamı mücbir bir durumdan dolayı gelemiyorsa 12 saat öncesinden haber vermeniz gerekir. Ancak acil durumlarda ve ani gelişmelerde bu süreyi 4 saate kadar esnete biliriz. Yani ders başlama saatinizden en geç 4 saat önce bize gelemeyeceğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi durumda sebep ne olursa olsun dersiniz YAPILMIŞ SAYILIR.

d) Bire-Bir kurslarda dersleriniz sizlerle beraber CANDELAS tarafından planlanır. Derslerinize zamanında katılmanız gerekmektedir. Ancak gerek sizlerden gerekse öğretmeninizden dolayı herhangi bir sebeple bir dersi iptal ederseniz, İptal edilen bu ders kurs bitiş tarihinden önce telafi edilmelidir. Öğretmeniniz ve yönetim ile kurs bitiş tarihinden önce telafi günleri planlamalısınız. Kurs bitiş tarihinden önce tamamlanmayan iptal edilmiş dersiniz mücbir durumunuz yoksa YAPILMIŞ SAYILIR! Bu durumla ilgili mücbir durumunuz olursa bizimle paylaşınız. (Bakınız Madde V)

e) Dersler, öğretmen ve yönetimle ilgili öneri ve şikâyetleriniz bizler için önemlidir. Bu yüzden bu konulardaki fikirlerinizi bize rapor etmelisiniz. Kayıtlı rapor edilmeyen şikayetler dikkate alınmayacaktır.

f) Her bir ders saati 50 dakikadır. 10 dakika teneffüs yapılır.

g) Tüm para iadelerinde CANDELAS'tan size bir ödeme yapılırken bankaların, online ödeme sistemlerinin ve bunun gibi para gönderme araçlarının yapacak olduğu kesintiler, para transfer ücretleri vb. gibi sair masraflar size gönderilecek olan toplam ücretin içerisinden kesilir. CANDELAS para transfer masraflarından sorumlu değildir.

h) Faturanız kesildikten (Fatura tarihinden itibaren) 7 iş günü içerisinde 2 günlük cayma hakkını kullanmalısınız. Bu süre içinde bu hakkınızı kullanmazsanız, kaydınız kesin hale gelecek ve bu süreden sonra (IV- b) maddedeki iptal ve iade koşulları uygulanacaktır.

B. Online Video Kayıtlı Kurslar, Online Pratik ve Öğrenim Materyalleri, Online kendi kendine çalışma aktiviteleri, Online Seviye Belirleme Sınavları ve Kitaplar

I-) Canlı olmayan ama online olan kelime öğrenme alıştırmaları, video dersleri, gramer dersleri, sorular ve seviye belirleme sınavları gibi programlarımızı satın aldığınızda, bu dersler / hizmetler boyunca destekleneceğinizi garanti ederiz. Bu ürünler bizim web sitemizde ve sunucularımızda hizmetinize sunulan ve internete bağlı çalışan programlardır.

II-) Burada belirtilen ürünler için bize bir ödeme yaptığınızda, aşağıda belirtilen iptal ve iade koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

Bizlerden bir video eğitim paketi, pratik yapma, soru ve sınav paketleri satın aldığınızda, ücretsiz olarak size sunulan DENEME ve SİSTEM TANIMA amaçlı açılmış ve deneyimize sunulmuş DEMO derslerini / çalışmalarını deneyip beğendiğinizi ve bu bilinçle bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizi kabul etmiş olursunuz.

6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği, alıcı tarafından açılmış – kullanılmış ses veya görüntü kayıtları (Video, DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünlerdir.

a) Bir online eğitim paketi ya da kitap satın aldığınızda ve bu online eğitim programını / kitabı açtığınızda artık bu ürün kullanılmış bir ürün sayılır. Bu durumda herhangi bir iptal ve ücret iade hakkınız bulunmaz.

b) Ayıplı kitap gönderimi söz konusu olursa, kitabınızın değiştirileceğini garanti ederiz. Ayıplı kitap bize ulaştığı günden itibaren en geç 10 iş günü içinde yeni kitap size gönderilecektir.

III-) Eğer web sitemizden ya da sunucularımızdan kaynaklanan teknik bir problem yaşıyorsanız ve bu nedenle satın aldığınız hizmetten faydalanamıyorsanız tüm paranızın iade edileceğini garanti ederiz. Ekran görüntüsü alarak veya video kaydı ile bu problemin bizim web sitemizden ve sunucularımızdan kaynaklandığını kanıtlamak zorundasınız.

C. YÜZ-YÜZE alınan Bire-Bir ÖZEL ya da Grup Dersleri

I-) Candelas' tan bir grup dersi satın aldığınızda, sizinle görüşerek planlanan tarihte derslerinizin başlayacağını garanti ederiz. Genellikle, sizinle grup planı yapıldıktan 10 iş günü içinde derslerinizi başlatırız.

* Candelas birbirini tanımayan kişilerden oluşan bir grup dersi açmaz. Grubunuzu siz oluşturursunuz ya da firmanız / kurumunuz oluşturur ve özel bir fiyat ile bizden hizmet alırsınız. Online İngilizce Konuşma Kulübü dersleri istisnadır. Konuşma Kulübü dersleri, sistem tanıma amaçlı karma grup dersleridir.*

Bire-Bir yüz yüze özel ders satın aldığınızda sizinle görüşerek planlanan tarihte derslerinizin başlayacağını garanti ederiz. Bire-Bir dersler genellikle 10 iş günü içinde başlatılır.

Kurs süresi sizinle planlanan ilk dersin başladığı Kurs Başlama Tarihi ve son dersin yapıldığı Kurs Bitiş Tarihi olarak tanımlanır!

II-) Satın alınan GRUP DERSLER için, bir grupta bulunan öğrenci sayısı en az 2 olduğunda dersler başlatılır. Bizimle planlayarak bir grup dersi satın aldığınızda, 10 iş günü içinde başlatılması planlanan kursunuzu 15 iş günü içinde başlatamazsak, 15 iş günü sonunda isteğiniz üzere ÖDEMENİZİN TAMAMINI BANKA HESABINIZA / KREDİ KARTINIZA İADE EDERİZ.

Bire-Bir ders satın aldığınızda 10 iş günü içinde başlatılması planlanan kursunuzu 15 iş günü içinde başlatamazsak, 15 iş günü sonunda isteğiniz üzere ÖDEMENİZİN TAMAMINI BANKA HESABINIZA / KREDİ KARTINIZA İADE EDERİZ.

Bire-Bir Özel ve Grup derslerde 15 iş günü içinde dersiniz başlatıldığında aşağıda belirtilen "iptal ve iade koşullarımız" uygulanır.

III-) Satın aldığınız bir kursun ve derslerin İptali

a) Eğer planlanan kurs başlama tarihinden 72 saat öncesine kadar iptal talep ederseniz, toplam kurs ödemenizin %100 ü size geri iade edilecektir.

b) Eğer planlanan kurs başlama tarihine 72 saatten daha az bir zaman kaldığında iptal talep ederseniz, toplam kurs ödemenizin %90 ı size geri iade edilecektir. %10 kesinti öğretmen, materyal, kitap, planlama, işletme ve bunun gibi giderlerden kaynaklı şirketin uğradığı zararın tazmini için sizden alınmaktadır.

c) İade ödemeleri 15 iş günü içinde yapılır.

IV-) Kursunuz / Dersleriniz başladıktan sonra, herhangi bir sebeple iptal etmek isterseniz aşağıdaki hükümleri kabul etmiş sayılırsınız.

a) Bir yüz-yüze kurs satın aldığınız andan itibaren (7 iş günü içerisinde) 2 ders günü yasal cayma hakkınız mevcuttur. Kurs satın alma tarihinden itibaren 2 ders günü geçmeden iptal ederseniz, toplam kurs ücretinden %10 kesinti yapılır, ayrıca bizlerden almış olduğunuz derslerin ücreti düşülür, sonrasında bankaların ve online ödeme sisteminin aldığı komisyon ücretleri düşülür ve kalan meblağ size 15 iş günü içinde iade edilir.

b) 2 ders günü eğitim aldıktan sonra satın almış olduğunuz kursu iptal etmek isterseniz, yasal cayma hakkınız bitmiş olur ve bundan dolayı toplam kurs ücretinizden almış olduğunuz derslerin ücreti düşülür, toplam ödediğiniz rakamın %28'i oranında vergi payları düşülür, son olarak kalan miktarın %50' si düşülür ve geriye kalan miktar size 15 iş günü içinde iade edilir.

c) Yukarıda belirtilen %50 kesinti öğretmen, materyal, kitap, planlama, işletme ve bunun gibi giderlerden kaynaklı şirketin uğradığı zararın tazmini için sizden alınmaktadır.

d) Kursunuz başladıktan 2 ders günü geçtikten sonra herhangi bir zorunluluktan dolayı (Mücbir durumda) iptal talep ediyorsanız ve de herhangi bir kayba uğramak istemiyorsanız, kaydınızı DONDURABİLİRSİNİZ. Bu durumda kaydınız silinmez ve almış olduğunuz derslerden sonra kalan dersleriniz için maksimum 2 ay sizden haber beklenir. 2 ay içerisinde tekrar size uygun bir planlama ile kursunuza başlayabilirsiniz. Bire-Bir ders için bekliyorsanız size uygun olan bir günde dersiniz başlatılır. Dondurma tarihinizden 2 ay geçtikten sonra, hala durumunuzda bir değişiklik yoksa kalan derslerinizi alma hakkınız ortadan kalkar. Bu durumda bizden herhangi bir maddi / manevi talepte bulunmayacağınızı kabul ve beyan edersiniz.

2 ay dondurduğunuz kurs bir grup kursu ise, 2 ay içinde yeniden bir grup kursuna katılamayabilirsiniz. Bu durumda ya siz bir grup oluşturursunuz ya da Bire-Bir Özel ders farkını ödeyerek kalan derslerinizi özel ders formatında tamamlarsınız.

Dikkat! Mücbir durumunuzu belgelendirmenizi isteyebiliriz!

Burada belirtilen 2 aylık bekleme ve ders dondurma süresi içinde kaydınızı iptal etme durumu ortaya çıkarsa, IV–b maddesindeki kurs iptal ve iade şartları uygulanır ve bu şartlara göre kalan ücretiniz iade edilir.

e) Bu sözleşmede belirtilen ödeme ve iade şartları sadece kurstan ayrılma durumunda geçerlidir.

Savaş, ülkeler arası krizler, ekonomik krizler, hastalık, salgın, şirketin kapanması, hizmet verememesi ve bunun gibi mücbir durumlar ortaya çıktığında ve fiziksel olarak ders vermek mümkün olmadığında, Candelas tüm eğitimlerini MyECO web sitesi üzerinden online olarak vermeye devam eder. Öğrenci (hizmet alıcı) mücbir durumlarda, kalan hizmetini bu şekilde alacağını kabul eder.

V-) Yüz-yüze derslerin planlanması, ders randevularının yeniden ayarlanması ve derslerin sağlanması

a) Grup dersleri için:

Grup dersleri için, satın aldığınız tüm programlanmış dersleri takip etmek ve katılmak zorundasınız. Grup dersleri için devamsızlık hakkı yoktur. Katılmadığınız dersleri almış ve tamamlamış sayılırsınız.

Bununla birlikte, eğer hastalık, kaza ve bunun gibi mücbir durumlardan dolayı bir dersi kaçırırsanız, bu dersin telafisini yapmak için indirimli fiyattan bire-bir ders alabilirsiniz. Böyle bir istek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ancak, mücbir durumlar için GRUPTAKİ TÜM ÖĞRENCİLER DERSE KATILAMADIĞINDA toplam kurs saatinin en fazla %20'si kadar devamsızlık hakkınız bulunmaktadır.

Eğer hastalık, kaza, seyahat gibi mücbir durumlardan dolayı bir dersi yapamayacak ve kaçıracak olursanız, Candelas ve öğretmeninizle direkt iletişime geçerek ders tarihinizi değiştiriniz ve yeniden programlayınız.

Toplam Ders saatinin 20% sinden fazla dersi yeniden programlayamazsınız. Örneğin, 100 saatlik yüz yüze ders satın alırsanız, en fazla 20 dersin tarihini değiştirebilirsiniz. Diğer bir değişle mücbir durumda 20 ders devamsızlık hakkınız bulunur ve bu devam edemediğiniz 20 dersi bizden alırsınız. Ancak her ne sebeple olursa olsun 20% üstünde devamsızlık yapılan dersler yapılmış ve alınmış sayılır!

Mücbir sebeplerden dolayı katılamadığınız 20% ders hakkınızı kurs bitiş süresinden önce tamamlayamıyorsanız, bu dersler otomatik olarak Kurs Bitiş Tarihi sonuna eklenir. Yapamadığınız bu dersleri kurs bitiş tarihinizden itibaren en fazla 2 ay içinde tamamlamalısınız. Bu süre içinde de tamamlanmayan dersler yapılmış ve hizmet alınmış sayılır.

Eğer derslerinizden birinin tarihini değiştirmek isterseniz, öğretmeninizi ve yönetimi ders saatinden en az 12 saat önce bilgilendirmeniz gerekir.

Bilgi vermeden katılmadığınız ya da iptal ettiğiniz ders yapılmış sayılacak ve toplam ders saatinden düşülecektir.

b) Bire-Bir ÖZEL dersler için:

Bire-bir dersler için, satın aldığınız tüm programlanmış dersleri takip etmek ve katılmak zorundasınız. Bire-bir dersler için de devamsızlık hakkı yoktur. Ancak, mücbir durumlar için ÖZEL derslerde toplam kurs saatinin en fazla %20'si kadar devamsızlık hakkınız bulunmaktadır.

Eğer hastalık, kaza, seyahat gibi mücbir durumlardan dolayı bir dersi yapamayacak ve kaçıracak olursanız, Candelas ve öğretmeninizle direkt iletişime geçerek ders tarihinizi değiştiriniz ve yeniden programlayınız.

Toplam Ders saatinin 20% sinden fazla dersi yeniden programlayamazsınız. Örneğin, 100 saatlik yüz yüze ders satın alırsanız, en fazla 20 dersin tarihini değiştirebilirsiniz. Diğer bir değişle mücbir durumda 20 ders devamsızlık hakkınız bulunur ve bu devam edemediğiniz 20 dersi bizden alırsınız. Ancak her ne sebeple olursa olsun 20% üstünde devamsızlık yapılan dersler yapılmış ve alınmış sayılır!

Mücbir sebeplerden dolayı katılamadığınız 20% ders hakkınızı kurs bitiş süresinden önce tamamlayamıyorsanız, bu dersler otomatik olarak Kurs Bitiş Tarihi sonuna eklenir. Yapamadığınız bu dersleri kurs bitiş tarihinizden itibaren en fazla 2 ay içinde tamamlamalısınız. Bu süre içinde de tamamlanmayan dersler yapılmış ve hizmet alınmış sayılır.

Eğer derslerinizden birinin tarihini değiştirmek isterseniz, öğretmeninizi ve yönetimi ders saatinden en az 12 saat önce bilgilendirmeniz gerekir.

Bilgi vermeden katılmadığınız ya da iptal ettiğiniz ders yapılmış sayılacak ve toplam ders saatinden düşülecektir.

VI-) EK ÖNEMLİ MADDELER

a) Derslere zamanından 10 dk. önce gelmeniz ve sınıfta hazır olmanız gerekir.

b) Bire-Bir dersler için; derse herhangi bir sebepten dolayı gelemezseniz sözleşmenize göre 12 saat öncesinden haber vermeniz gerekir. Ancak acil durumlarda ve ani gelişmelerde bu süreyi 4 saate kadar esnete biliriz. Yani ders başlama saatinizden en geç 4 saat önce bize gelemeyeceğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi durumda sebep ne olursa olsun dersiniz YAPILMIŞ SAYILIR.

c) 2 kişilik ve fazla sayıda GRUP derslerinde; devamsızlık ve telafi hakkı yoktur. Gelemediğiniz dersleri ALMIŞ SAYILIRSINIZ! Buna göre planlama yapınız. Mümkün oldukça tüm derslere katılınız.

Grubun tamamı mücbir bir durumdan dolayı gelemiyorsa 12 saat öncesinden haber vermeniz gerekir. Ancak acil durumlarda ve ani gelişmelerde bu süreyi 4 saate kadar esnete biliriz. Yani ders başlama saatinizden en geç 4 saat önce bize gelemeyeceğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi durumda sebep ne olursa olsun dersiniz YAPILMIŞ SAYILIR.

d) Bire-Bir kurslarda dersleriniz sizlerle beraber CANDELAS tarafından planlanır. Derslerinize zamanında katılmanız gerekmektedir. Ancak gerek sizlerden gerekse öğretmeninizden dolayı herhangi bir sebeple bir dersi iptal ederseniz, İptal edilen bu ders kurs bitiş tarihinden önce telafi edilmelidir. Öğretmeniniz ve yönetim ile kurs bitiş tarihinden önce telafi günleri planlamalısınız. Kurs bitiş tarihinden önce tamamlanmayan iptal edilmiş dersiniz mücbir durumunuz yoksa YAPILMIŞ SAYILIR! Bu durumla ilgili mücbir durumunuz olursa bizimle paylaşınız. (Bakınız Madde V)

e) Dersler, öğretmen ve yönetimle ilgili öneri ve şikâyetleriniz bizler için önemlidir. Bu yüzden bu konulardaki fikirlerinizi bize rapor etmelisiniz. Kayıtlı rapor edilmeyen şikayetler dikkate alınmayacaktır.

f) Her bir ders saati 50 dakikadır. 10 dakika teneffüs yapılır.

g) Tüm para iadelerinde CANDELAS'tan size bir ödeme yapılırken bankaların, online ödeme sistemlerinin ve bunun gibi para gönderme araçlarının yapacak olduğu kesintiler, para transfer ücretleri vb. gibi sair masraflar size gönderilecek olan toplam ücretin içerisinden kesilir. CANDELAS para transfer masraflarından sorumlu değildir.

h) Faturanız kesildikten (Fatura tarihinden itibaren) 7 iş günü içerisinde 2 günlük cayma hakkını kullanmalısınız. Bu süre içinde bu hakkınızı kullanmazsanız, kaydınız kesin hale gelecek ve bu süreden sonra (IV- b) maddedeki iptal ve iade koşulları uygulanacaktır.

D. Kredi Kartı Bilgileri

CANDELAS ve MyECO web sitesi müşterinin kredi kartı bilgisini asla kaydetmez. Veri tabanımızda depolanmaz. Bu tarz özel bilgileriniz BANKANIZIN ve ÖDEME ARACI KURUMLARININ sorumluluğundadır.

E. Genel Donanım

CANDELAS hiçbir öğrenci / hizmet alıcı donanımından sorumlu değildir (örnek; bilgisayar, modem, internet bağlantısı, hoparlör, kulaklık ve bunun gibi tümü).

Ayrıca, kişiye özel MyECO Profil sayfasından / durumunuzdan ve gerekli teknik testlerden sadece siz sorumlusunuz. Size özel profil sayfanızı sadece siz yönetirsiniz, siz açarsınız ve siz kapatırsınız.

F. Feragatname

CANDELAS bu sözleşmede belirtilen şartlar dışında öğrenciye hiçbir ödeme yapmaz.

Ayrıca CANDELAS ve web sitesi MyECO ile direk ilişkili olmayan nedenlerden kaynaklı öğrencinin / hizmet alıcının uğrayabileceği zararlardan sorumlu TUTULMAZ!

Öğrenci / Hizmet alıcı bu maddeyi okuyup anladığını kabul eder.

G. Anlaşmazlık ve Mahkeme

Herhangi bir anlaşmazlık durumunda, MyECO web sayfası ve markasının sahibi olan Candelas Eğitim Ltd. Şti. hizmet satın alıcı öğrenci (hizmet alıcı) ile evrensel insani değerler üzerinde, tüketicinin haklarını koruyarak, iyi niyetle ve şeffaflıkla yaşanılabilecek bir problemin çözülmesi için elinden geleni yapacağını ve ortak bir noktada buluşmak için gerekli fedakarlığı göstereceğini iş bu sözleşme ile öğrencisine (hizmet alıcıya) beyan eder. Ancak problemin çözümü mahkeme aşamasına gelirse, Ankara Ticaret ve Tüketici Mahkemelerinin sorumlu olacağını hizmet alıcı (Öğrenci) kabul ve beyan eder.

Daha fazla göster